UGC

Uluslararası Gazeteciler Cemiyetinden 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Kutlama Mesajı


UGC-Uluslararası Gazeteciler Cemiyeti 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

“Gazetecilerimiz çoğu zaman zor şartlarda önemli görevler üstleniyor. Özellikle içinde bulunduğumuz pandemi koşullarında, gece gündüz demeden kamuoyunu doğru bilgilendirmek adına çalışmalarına devam ediyorlar. Bağımsız, tarafsız ve ilkeli çalışan basın emekçilerinin içinde bulunduğu toplumun bilgilendirilmesine ve gelişimine katkısı oldukça önemlidir.

Günümüzde teknolojide yaşanan yenilikler, yazılı ve görsel basının yanı sıra internet gazeteciliği ve sosyal medyanın etki alanını genişletmiştir. İletişim teknolojilerindeki bu ilerlemelerle birlikte insanlar, tüm dünyadaki gelişmelere daha hızlı ulaşabilir duruma gelmiş ve basın her zamankinden daha etkin bir konuma ulaşmıştır. Bu durum medyaya çok büyük görev ve sorumluluk yüklemiş, doğru ve tarafsız habercilik anlayışını her zamankinden daha önemli hale getirmiştir.

Gerek ulusal, gerek yerel basında çalışarak; ilkeli, tarafsız ve doğru bir şekilde vatandaşların haber alma hakkını sağlayan tüm basın mensuplarımızın, meslektaşlarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler gününü kutlar, başarılarının devamını dileriz. Ebediyete intikal eden basın çalışanlarını rahmetle anıyoruz.”

UGC-Uluslararası Gazeteciler Cemiyeti

Duyurular ve Etkinlikler