UGC

Uluslararası Gazeteciler Cemiyeti Avrupa’da Örgütleniyor


Merkezi Kocaeli’nde bulunan Uluslararası Gazeteciler Cemiyeti Türkiye’deki örgütlenmenin yanı sıra Avrupa’da da örgütlenme çalışmalarını hızlandırdı.

 Yerel ve Ulusal basını aynı çatı altında toplamak için harekete geçtiklerini söyleyen UGC Genel Başkanı Ahmet Öz yaptığı açıklamada bilhassa Almanya’da faaliyet gösteren Türk gazetecileri aynı çatı altında toplamak gayesine olduklarını belirtti. Yazılı basın faaliyetlerinin yanı sıra Uluslararası TV kanalının da test yayınında olduğunu söyleyen Genel Başkan Ahmet Öz; görsel basın olarak da yakında çok farklı işlere imza atacaklarının altını çizdi.

Kurulduğu 2019 yılından bu yana dünyanın dört bir yanındaki gazetecilerin sorunlarını gündeme getirmek suretiyle ilgilerin odağı olan Uluslararası Gazeteciler Cemiyeti’nin Fransa Amerika’daki örgütlenme çalışmaları da tam gaz sürüyor.

Almanya’da faaliyet gösteren Türk gazetecilerini Uluslararası Gazeteciler Cemiyeti’ne üye olmaya çağıran UGC Genel Başkanı Ahmet Öz, konu ile çok daha kapsamlı bir tanıtım çalışmalarına yakında başlayacaklarını ifade etti.