UGC

UGC-Uluslararası Gazeteciler Cemiyeti “ Dünya genelinde faaliyet gösteren tüm meslektaşlarımızın 21 Ekim Dünya Gazeteciler Gününü kutluyoruz”


Basın düşünce, anlatım ve haber alma özgürlüğünün demokrasinin temel taşlarından ve vazgeçilmez unsurlarından biridir.

 

Basın kuruluşları ve gazeteciler, kurumlarla bireyler arasında veri akışını sağlayarak demokrasinin korunması için önemli bir görev üstlenmektedir.

 

Dünya genelinde faaliyet gösteren UGC-Uluslararası Gazeteciler Cemiyetinin amaçlarından biriside Türk Gazetecilerin Yabancı Gazeteciler ile ortak proje çalışma yapması, Türk Gazetecilerin dünya basınını yakından tanımaları ve dünya basını ile kaynaşmasıdır. Dünya basının da ne varsa Türk basının da da olması ve Türk Basınının güçlenmesi önceliğimizdir.

Toplumsal bilinci ve kamu yararını gözeterek, uzun çalışma saatlerini ve zorlu çalışma koşullarını önemsemeden basın yayın kuruluşlarında fedakârca çalışarak, gelişmeleri halkımızla paylaşma yolunda emek harcayan başta Uluslararası Gazeteciler Cemiyeti üyelerimiz olmak üzere tüm değerli basın çalışanlarının "21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü'nü kutluyor, meslek hayatlarında başarılar diliyor, ebediyete intikal edenleri rahmetle anıyoruz.

UGC-Uluslararası Gazeteciler Cemiyeti

Yönetim Kurulu