UGC

24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramımız Kutlu Olsun


UGC-Uluslararası Gazeteciler Cemiyeti Genel Başkanı Ahmet Öz, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı münasebeti ile mesaj yayınladı.

"Her yıl 24 Temmuz’da Gazeteciler ve Basın Bayramı ile birlikte “Basından Sansürün Kaldırılışının” yıldönümünü kutluyoruz. Toplumda meydana gelen olaylar hakkında kamuoyunu objektif, tarafsız ve doğru bilgilendirmek basınımızın temel görevidir. Böylesine önemli bir misyonu üstlenen gazetecilerin, bu ilkeler doğrultusunda ortaya koydukları emek, çaba ve gayretleri takdire şayandır. Kamu ile vatandaşlarımız arasındaki ilişkilerde önemli bir görev üstlenen basınımızın, vatandaşlarımızın gözü, kulağı ve sesi olarak, onların doğru bilgilendirilmesi ve haber alma haklarının en iyi şekilde gerçekleşmesi için ortaya koyacakları çalışmalar büyük önem arz etmektedir. 

Başta Uluslararası Gazeteciler Cemiyetimizin üyeleri olmak üzere tüm meslektaşlarımızın 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramını kutlar, görevlerini büyük bir fedakârlık ile yerine getiren tüm gazetecilerimize sağlık, mutluluklar ve çalışma hayatlarında başarılar dilerim."

UGC-Uluslararası Gazeteciler Cemiyeti

Genel Başkanı

Ahmet ÖZ