UGC-Uluslararası Gazeteciler Cemiyeti Genel Başkanı Ahmet Öz Kocaeli Fuar Koordinatörü Feyzi Utaş ı ziyaret etti.

Feyzi Utaş, Ahmet Öz ün ziyaretinden memnun kaldı

Ziyaret esnasında konuşan UGC-Uluslararası Gazeteciler Cemiyeti Genel Başkanı Ahmet Öz” 01 Kasım 2019 tarihinde UGC-Uluslararası Gazeteciler Cemiyeti kurulmuştur. Genel Merkezi de 12 ilçenin bütün ismi olan Kocaeli dir.

Cemiyetimiz yurt içi ve yurt dışı olmak üzere dünyanın her yerinde faaliyet gösterecektir. Türkiye nin 81 ili ile büyük ilçelerinde UGC nin şubeleri açılacak ve ayrıca yurt dışında da UGC nin şubeleri ile temsilcilikleri açılacaktır.

Önce Sağlık

UGC üyeleri olan gazetecilerimizin menfaatlerine  yönelik sağlık alanında Türkiye de geniş ağı olan Dünya Göz Hastanesi, Acı Badem  Sağlık Grubu, Medical  Park Sağlık Gurubu ile Memorial Sağlık Grubu ile kurumsal anlaşmaları yaptık.Bunun yanında il bazında faaliyet gösteren hastaneler ile anlaşma çalışmalarımız hızla devam ediyor.

Dar gelirli Gazetecilere Tatil İmkanı

Ülkemizdeki basın emekçileri çok yıpranmakla birlikte hak ettikleri gelirlere ulaşamadığından dolayı aileleri ile tatil yapma imkanı bulamıyorlar.

UGC-Uluslar arası Gazeteciler Cemiyeti olarak  gazeteci üyelerimizin bütçelerine göre aileleri ile tatil yapabilmeleri için Marmara, Ege ve Akdeniz Bölgelerinde 3-4-5 yıldızlı oteller ile pazarlık yaparak kurumsal anlaşmalar yapıyoruz. Ayrıca Stk. lara ait sosyal tesisler ile kurumsal sözleşmeler yapmaya devam ediyoruz.

Amacımız basın emekçilerin bütçelerine göre aileleri ile rahat tatil yapabilmesidir.

Bütçe Ekonomilerine Destek Projesi

UGC-Uluslararası Gazeteciler Cemiyeti olarak üyelerimiz olan gazetecilerin sosyal yaşantılarında aileleri ile birlikte cebinden az para çıkarak ekonomisine destek olmak amacı ile ARGE çalışmalarımız mevcuttur. İlerleyen aylarda bu bütçe ekonomi projelerimizi kamuoyu ile paylaşacağız.

Gazetecileri Ücretsiz Yurt Dışına Götüreceğiz

UGC-Uluslararası Gazeteciler Cemiyeti olarak Milli Eğitim Bakanlığına Erasmus Projelerine benzer Avrupa Birliğinde bizimde mesleki projelerimiz vardır. Avrupa Proje çalışmalarımızda sadece yönetimimizi değil üyelerimizi sıra ile yurt dışına ücretsiz götüreceğiz.

Avrupa projelerimizin giderleri Avrupa Birliği tarafından karşılanmaktadır.

Kocaeli Fuar Koordinatörü Feyzi Utaş “ Karamürsel den bir gazeteci kardeşim Ahmet Öz ün uluslararası Gazeteciler Cemiyetini kurması ve dünyaya açılması ve gazeteciler için faydalı çalışmalar yapmasından çok gurur duydum. Bizlere düşen görev ne varsa yapmaya hazırım” dedi.